05 – Netflix Cheating to poważny problem w XXI wieku. Rozwiązujemy go oglądając Showmax czy słuchając książek w Audiotece, Storytelu czy Audioble. Czy to wystarczy?

Zapraszam na kolejne spotkanie z Łukaszem, którego poznaliście w odcinku Czy warto sprzedać nerkę aby pojechać do Bangkoku . Jego głos słyszeliście też w odcinku w którym odpowiadamy na pytania zadawane przez ludzkość od wieków:  “Czy warto kupić ipada?” oraz “Na co do kina?”

Infografika o której rozmawiamy pochodzi w artykułu na stronie Netflix.

infografika chances are, you've been cheated on
źródło: media.netflix.com

Znajdziecie tu ciekawe informacje na temat zdrad serialowych. W których krajach najczęściej jeden z partnerów ogląda nowe odcinki, chociaż miały one zostać zobaczone wspólnie? Gdzie takie zachowanie jest społecznie akceptowalne a gdzie karygodne? Jaki naród jest najuczciwszy?

W dalszej części porównujemy  dwie platformy z których korzystamy.

Netflix

Kosztuje aktualnie 34 zł w wariancie najtańszym, pozwala on na oglądanie filmów i seriali na jednym ekranie jednocześnie i nie posiada jakości HD.

W droższym pakiecie kosztuje już 52 zł miesięcznie. Pozwala jednak na odtwarzanie równocześnie na 4 ekranach i proponuje jakość ultra HD.

Netflix znany jest z takich produkcji jak House of Cards , Stranger Things, Narcos, Seria Niefortunnych Zdarzeń. W swojej ofercie posiada też filmy i dokumenty. Ostatnio bardzo popularny The Toys That Made US.

Jeśli chcecie abyśmy przygotowani obszerną listę filmów które uważamy za warte poświęcenia czasu, koniecznie dajcie znać.

Showmax

Jest nieco tańszy, kosztuje 19 zł/ mc jednak nie posiada tak bogatej oferty własnych produkcji. Znajdziemy tu jednak dość popularne “Ucho prezesa”  czy serial “Botoks”. Spodoba się też bardziej miłośnikom polskiego kina. To tu, niedługo po premierze zobaczymy “PitBulla”, “Planetę singli” czy Szatan kazał tańczyć.

Dla mnie jest dobrym miejscem do legalnego zapoznania się z tytułami, których nie chciałam oglądać w kinie. Czasem oglądam urywki by nabrać pewności, że miałam rację. Czasem jestem miło zaskoczona. W podcaście wspominam jeszcze o  “Opowieści Podręcznej“,  “The Good Wife” oraz SNL.

Gierszał, wspominiany w 10.05 sec to aktor którego na Showmaxie możecie go zobaczyć  między innymi w “Córki Dancingu“.

Neflixa można testować za darmo przez 30 dni, Showmax przez 14.  Subskrypcję można anulować zawsze, w przypadku tych plaform nie obowiązuje nas umowa na czas określony.

Poroszam też temat filmu “Plan B” który aktualnie możecie zobaczyć w kinach. Jeśli chcecie usłyszeć obszerną recenzję  polecam kanał Sfilmowani.

Polecane programy:

(13:24) Łukasz opowiada o dokumencie “Alphago” który ukazuje kulisy rozgrywki między komputerowym programem a mistrzem świata w go. Więcej możecie poczytać <tu> .

(16.58) Wspominamy też o serialu “The End of the F***ing World

(18.57)  Mówimy o cyber pankowym  serialu Altered Carbon . Wysokobudżetowej, zrealizowanej z rozmachem produkcji Netflixa.

Platformy z Audiobookami

(21:38) Zaczynamy temat platoform czy też aplikacji poprzez które możemy zakupić i odsłychiwać audiobooki. Ja używam Audioteki oraz Storytel a Łukasz Audible. Ta ostatnia oferuje ksiązki jedynie w języku angielskim ma też prawdopodobnie najszerszą ofertę.

Różnią się one od siebie modelem  biznesowym.

Audioteka proponuje dwa rozwiązania.

  • w pierwszym płacimy 19 zł/mc, otrzymyjemy jeden “kredyt” i możemy wymienić go na jedną książkę. Pozostałe książki możemy zakupić w cenie cennikowej. Jest to zazwyczaj kwota od 30 do 60 zł. Droższe książki to t.z superprodukcje. Czytane przez kilku aktorów, często z efektami dzwiekowymi czy wstawkami muzycznymi. Jeśli chcecie wiedzieć jakie książki polecam, koniecznie dajcie znać. Abonament trzeba kupić przez stronę.
  • drugim rozwiązaniem jest zakup książek bez abonamentu. Jeśli kupujemy przynajmniej jedną książkę w miesiącu pierwszy pakiet jest bardziej opłacalny.  Subskrypcję kredytów zawsze można rozwiązać ponieważ umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

Możesz odsłuchać darmowy fragment książki zanim zdecydujemy się na zakup. Ja często z tej opcji korzystam i rezygnuję z tytułów które mnie nie wciągnęły.

Storytell to klasyczny abonament za 30 zł w ramach którego możemy słuchać dowolnych książek z ich biblioteki. Niestety, oferta chociaż obszerna nie jest tak interesujące jak oferta Audioteki. Przed zakupem możemy przetestować aplikację przez 14 dni za darmo.

Polecałam książki “Zakamarki Marki” oraz  “Grywalizację” Pawła Tkaczyka, książki Jakuba Małeckiego oraz “Magię Słów” Joanny Wrycza-Bekier.

Jeśli wolicie wersję papierową książki można kupić o tu:

Jakub Małecki  – wszytko jest wyśmienite 🙂

Dygot Dżozef Rdza

Paweł Tkaczyk :

Zakamarki Marki 

Grywalizacja

Narratologia ( moja ulubiona)

Jest tam też wiele książek dla dzieci co jest zdecydowaną zaletą dla rodziców. Podczas długiej podróży samochodem nielimitowany dostęp do opowieści dla dzieci, może uratować nasz dzień.

Audible modelem biznesowym przypomina audiotekę, proponuje jednak trzy warianty cenowe w ramach których otrzymujemy jeden, dwa lub 24 kredyty. Opcja najtańsza to 16 dolarów. W tym wariancie otrzymujemy jeden kredyt oraz zniżki na kolejne tytuły.

Klasyczny papier:

(31:52) W tym tygodniu mówię też o książce wydanej klasycznie, nie w formacie audio. “Złap równowagę” miało swoją premierę w tym tygodniu i moim zdaniem jest ksiązką niezwykle ważną i warto o niej opowiadać.

Jest ona zapisem walki o powrót do równowagi którą stoczył jej autor, Piotr Bucki.  Nie ma jednak formy pamiętnika. Uzupełniona jest obszernym opisem zaburzenia afektywnego dwubiegunowego. Napisana wspólnie z lekarzem psychiatrą, konsultowana ze specjalistami zarówno z zakresu dietetyki jak i sportu. Mówię o niej ponieważ wspieram każdą przemyślaną oraz zgodną z obecnym stanem wiedzy medycznej formę docierania z wiedzą na temat zaburzeń psychicznych do szerszego grona odbiorców. Pomaga to samym zmgającym się z zaburzeniami jak i ich rodzinom.

Na koniec usłyszycie krótki komentarz okładki Polskiego Vogue.

 

 

pozdrawiam, Joanna

 

Jedna odpowiedź do “05 – Netflix Cheating to poważny problem w XXI wieku. Rozwiązujemy go oglądając Showmax czy słuchając książek w Audiotece, Storytelu czy Audioble. Czy to wystarczy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *