16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych.

Dziś klasycznie opowiadamy o filmach oraz książkach. Łukasz wywalczył też swój własny kącik o roboczej nazwie “o programowaniu dla nie programistów.”

Pierwszym filmem o którym mówimy jest “Wyspa psów” Wesa Andersona. Jest to drugi w karierze tego reżysera film animowany. W odcinku “Bluszczary, metoda Miczurina i Trump”  zachwycaliśmy sie jego poprzednim filmem “Grand Budapest Hotel”, w tym odnosimy się do poprzedniej animowanym filmem “Fantastyczny Pan Lis”.

O Chinach

Planując wyjazd do Chin, Łukasz postanowił zadbać o ciągłość swojego połączenia z przyjaznym europejskim internetem. Tłumaczy jak w prosty i tani sposób to osiągnąć. Potrzebne w tym celu będzie jedynie Raspberry Pi na którym możemy zbudować prostego VPN-a . Jak dokładnie to skonfigurować tłumaczy nam strona PiVPN. 

Kolejnym krokiem jest zainstalowanie open VPN na komputerze czy telefonie i korzystanie ze swobodnego dostępu do mediów społecznościowych  czy Netflixa.

O książkach

Po części poświęconej zdobywaniu dostępu do facebooka podczas pobytu w Chinach przechodzimy do Masłowkiej i jej wywiadu “Książki- magazyn do czytania”.

Część wywiadu możecie przeczytać tu.

Wywiad ten jest związany ze zbliżającą się premierą jej nowej książki ” Inni ludzie”.

Przeczytana rozmowa inspiruje do rozmyślań na temat konieczności obecności w sieci, tracenia potencjału twórczego na kompulsywne publikowanie w sieci.

Książka Doroty Masłowskiej

(15:40) Książką którą chcę Wam w tym tygodniu polecić jest “Homo Deus – krótka historia jutra.”

 

Pełna statystyk, cyfr i zweryfikowanych danych. Internujące refleksje na temat tego co nas czeka. Odniesienia do filozofii, biotechnologii, psychologii i socjologii pozwalają oglądać teraźniejszość wielopłaszczyznowo by stworzyć obrazy potencjalnych przyszłości w których przyjdzie nam żyć.

Więcej książek

(17:40) Drugą z omawianych książek jest “Wy wszyscy, moi, ja” Miłosza Brzezińskiego.

Wspominam też o innych książkach tego autora: “Życiologia“, “Głaskologia“, “Pracować i nie zwariować”.

Książka jest dostepna w formie audiobooka, czyta ją sam autor. Dostępna jest o tu: link

Jeśli chcecie poznać tego autora polecam przesłuchanie tego odcinka podcastu “Mała Wilka Firma“.

(20:30) Opowiadam krótko o imprezach blogerskich. Wspominam o SeeBlogers oraz Blog Conference Poznań.

Sprzedaję Wam też plotkę na temat Krzysztofa Gonciarz

Z jakiegoś powodu zaczynam mówić na temat pierogów. Najlepsze pierogi je się “Na winklu” w Poznaniu, i tyle.

Kolejny film

 

(23.40)  Drugi z wspominanych dzisiaj filmów to “Śmierć Stalina”.  Dla niektórych bulwersujący z powodu trudnego tematu o którym traktuje.   Ten rodzaj humoru nie wsrzytkim przypadnie do gustu.  Dla  nas był bardzo dobrą rozrywką.  Zanim wybierzecie się jednak do kina zapoznajcie się z opisem a przynajmniej z trailerem.

(29:00) Ostatnią omawianą książką jest zbiór reportaży “Z nienawiści do kobiet“, w mojej opinii, ma szalenie nietrafiony  tytuł. Autorką jest Justyna Kopycińska znana ze słynnego “Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie” oraz “Polska odwraca oczy“.

Dla wolących słuchać książki są dostępne w audiobooku.

“Z nienawiści do kobiet”

“Polska odwraca oczy”

 

(32:10) W ostatniej części trochę marudzimy, i tłumaczymy jak zrezygnować z prenumeraty “The Wall Street Jurnal”. Jak się okazuje, zamówić prenumeratę internetową jest bardzo łatwo, wypisanie się już takie nie jest.

Aby wycofać subskrybcję nalezy zadzwonić na zagraniczny numer, skomunikować się w obcym języku z panem z infolinii.

(35:40) Polecam też odcinek podcastu Zawodowcy z którego możemy się dowiedzieć, że iTaxi planuje wprowadzić ciche przejazdy czyli przejazdy podczas których kierowca nie puszcza głośnej muzyki i co najważniejsze nie dzieli się z tobą swoimi poglądami. Możecie to sobie wyobrazić? Tak prawdopodobnie wygląda niebo.

 

Edit: Karol Z podcastu “Zawodowcy” sprostował informacje na temat cichych przejazdów.  Wklejam jego instrukcje:

Poniżej pełne info:
Włączyć tę funkcję można po kliknięciu w zakładkę „Twoje Konto”. Wystarczy przesunąć suwak przy opcji „Cichy Przejazd”, a kierowca, którego zamówimy, zobaczy na ekranie aplikacji kierowcy nasze życzenie. Kierowca oczywiście potwierdzi przy wsiadaniu nasze nazwisko oraz adres docelowy, ale poza tym nie będzie niepotrzebnie zagadywał klienta, czy włączał radia. Funkcja ta jest oczywiście darmowa, a raz włączona będzie aktywna na Twoim koncie, aż do jej dezaktywacji przez użytkownika.

pozdrawiam, Asia


2 odpowiedzi do “16 – o tym, że Stalin nie żyje, Wes Anderson psychopatycznie morduje psy, Brzeziński rano występuje w telewizji a wieczorami leży na rampie. Jest też Masłowska, logowanie na facebooka z Chin i kilka innych.”

  1. Asia, Zawodowcy dziękują za uwagę i spieszą z wyjaśnieniami dotyczącymi iTaxi i cihcych przejazdów. Funkcja powinna być na 100% widoczna w aplikacji, ale nie w opcjach przejazdu, tylko opcji konta.

    Daj znać, czy się udało! Pozdrawiam serdecznie!

    Poniżej pełne info:
    Włączyć tę funkcję można po kliknięciu w zakładkę „Twoje Konto”. Wystarczy przesunąć suwak przy opcji „Cichy Przejazd”, a kierowca, którego zamówimy, zobaczy na ekranie aplikacji kierowcy nasze życzenie. Kierowca oczywiście potwierdzi przy wsiadaniu nasze nazwisko oraz adres docelowy, ale poza tym nie będzie niepotrzebnie zagadywał klienta, czy włączał radia. Funkcja ta jest oczywiście darmowa, a raz włączona będzie aktywna na Twoim koncie, aż do jej dezaktywacji przez użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *