11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę

Dziś spotykamy się z Dominiką Suprun-Lachowicz , absolwentką ASP. Przeprowadzi nas przez kolejne etapy swojej edukacji, opowie o tym jakie szkoły skończyła i czy taką ścieżkę kariery poleca.

Dowiemy się jak wyglądają kulisy jej pracy, ile jest w niej kreatywności a ile systematycznej pracy.  Zapytam czy warto zostać grafikiem i ilustratorem.

Na początku odcinka mówię, że jest to cykl adresowany do ludzi młodych, którzy mogą jeszcze zmienić wszystko w swoim życiu. Nie twierdzę bynajmniej, że przychodzi czas gdy nie możemy nic zmieniać! Mam na myśli  całkowitą zmianę kierunku kariery, nowy początek. Wydaje mi się, że w pewnym momencie taka całkowita zmiana nie jest możliwa, ponieważ mamy już tak dużo doświadczeń i wiedzy, że na jej bazie jesteśmy w stanie zbudować fantastyczne projekty.

Jeśli jednak nie zgadzasz się z moim podejściem, jesteś dowodem na to, że zmiana o 180 stopni jest zawsze dobrym rozwiązaniem, koniecznie mi o tym opowiedz!

Garść przydatnych linków:

Dominikę możecie oglądać na instagramie:

Projekt Dobre Sztuki też tu znajdziecie:

W przyszłym tygodniu kolejny #przecienkprzerywnik, znów rozmawiamy o filmach, grach oraz interesujących wydarzeniach.

Jeśli podoba Ci się mój podcast i chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o nowych odcinkach jestem na facebooku:

https://www.facebook.com/pogaduchapodcast/

oraz na instagramie:

Podobał Ci się ten odcinek? Posłuchaj odcinka z Markiem Lachowiczem który opowiada o tworzeniu komiksów oraz filmów animowanych.

 

pozdrawiam, Joanna


3 odpowiedzi do “11 – Czego nauczysz się na ASP? Czy artyści są skazani na bezrobocie – odcinek z serii #kimzostanęjakdorosnę”

  1. Hej, gdzie te linki, o któych opowiadacie w podcaście, a ich tutaj nie ma? 😀 Czekam!
    Btw. świetna robota i bardzo mi ię podobała ta rozmowa (choć czasem przykłady w stylu „artyści lądują w macdonaldzie”, albo te skrajności z ludźmi, którzy psują rynek tworząc logo w paincie – ha to było takie maksymalne stereotypowe przegięcia ;)) – idealnie pod bieganie. Będę śledzić! <3

    1. Pewnie, że stereotypowe przegięcie 😉 ja sobie tego sama nie wymyśliłam tylko wyczytałam na kwejku czy innych demotywatorach i tak przekaz trafia często do ludzi. Dominika nam wszytko pięknie wytłumaczyła. Jakiego linku brakuje? Z pewnością tego do filmów tworzonych przez studio smacznego, to wyłapałam. Czegoś jeszcze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *